İnternet’in faydaları

admin     24-01-20     Genel     , , , , , , ,      106 Defa Okundu

Internet’in faydaları nelerdir?

Merhaba arkadaşlar günün ki konumuzun başlığı internet’in faydaları. Son 10 yıldır hayatımıza fazlaca dahil olan kedisinden sıkılmak yerine daha da eğlenceli hale gelen internet devrimi vazgeçilmezimiz oldu.

Eskiden bilgisayarların lüks olduğu zamanları geride bırakarak yerini mobil cihazlara devreden teknoloji çağı bizlere bir çok yeniliği ve kolaylığı kattı. Sabit hatlardan kurtulduk ( ev telefonları ) yerini bir çok özelliği içerisinde barındıran cep telefonlarına bıraktı.

Bir tuş ile bir çok şeye ulaşmamızı sağlayan cihazlar uzağı yakın etmekle kalmadı görme görüntülü konuşma fırsatı da sundu. Mini bilgisayar yerine geçen tabletler de hayatımızın önemli yerlerine yerleşmekte geç kalmadı.

Cep telefonlarında neler yapılıyor

 Internet in faydaları saymakla bitmiyor. Uzaktaki tanıdık akrabalar ile konuşmak seslerini duymak kamera açıp görüntülü konuşmanın haricinde daha saymakla bitmeyecek kolaylıklar da sundu.

Bunlara örnek verecek olursak haberleri takip etmek gazete okumak bir dokunuş ile parmağımızın ucunda artık kaçırdığımız haberleri yeni çıkan videoları arama motoru sayesinde saniyeler içerisinde bulup izleme şansımız arttı.

Anı ölümsüzleştirmek için fotoğraflar çekebiliyor onları muhafaza etmek için hafıza kartlarımızda saklıyoruz. Bunlar özelliklerinden sadece bir kaçı. Sohbet etmek için bir uygulama veya bir bağlantı adresi yeterli oluyor her şey bu kadar kolay artık.

Internet’in zararları var mıdır?

 Internet’in faydaları yanında Zararı yok demek hata olur ama zararını gene biz insanlar kendi kendimize veriyoruz. Bu güzel teknolojiyi kötüye kullanarak en büyük zararı kendimiz açıyoruz kendimize.

Düşünün ki aradığınız herşeyi bulabiliyorsunuz bilgileriniz geliştirirseniz para bile kazanabiliyor ken bu fırsatı tepip faydasını görmek varken zararını görüyorsunuz. Her on kullanıcıdan mutlaka bir veya iki tanesi memnun değildir.

Nedeni de şu zarar gördükleri için uzaklaşmayı tercih ediyorlar. Haklılık payları yüksek güvenleri kırılıyor sanal ortam da arkadaş edinip sohbet etmekten bile çekinir oluyorlar. Yeni insanlarla tanışıp arkadaş olmak ücretsiz sohbet alanlarını kullanmak kötü değil.

Teknoloji değil insanlar kötü bunun başka bir açıklaması yok el kadar elektronik cihaz sizlere her şeyi sunuyor. Doğru ya iyi ye kullanmak yada kullanmamak sizlerin elinde.

İnternet'in faydaları

Mobilsevdam.com


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Mobil sevdam