Sohbet etmek

admin     03-05-20     Genel     , , , , , ,      207 Defa Okundu

Sohbet bir başkaydı

Ne güzel bir şeydir sohbet etmek. İnsanın kendisini konuşarak ifade etmesi sohbet etmek den ziyade anlatmak anlamak ne kadar güzel.

Bakıyorum da şöyle eskiden insanlar bir araya gelip sohbet etmek için kahvehane veya köy odaları deriz. Bizler sizler ne dersiniz bilmem ama böyle yerlerde toplanıp çay kahve eşliğinde koyu sohbet ederlerdi. Çünkü o zamanlar o vardı şimdiki gibi ileri derece teknoloji televizyon bilgisayar bunlar yoktu. Gaz lambası veya mum ışığında büyük küçük herkes bir arada muhabbet edilirdi.

Her şey sade ve hoştu birbirlerini daha iyi anlarlardı o zamanlar ileri derece teknoloji olmadığından birisine ulaşacaksa mutlaka birilerine haber bırakılırdı gelirse aradığımı soyle ben eve gidiyorum denirdi. Öyle bir zamanı aştık her şey değişerek bu güne geldik. Mektup yazılırdı eskiden belki ayları alırdı ulaşması. Sonra güvercinler çıktı sonra sonra insanların aracılığı ile derken mail mesaj gibi şeyler çıktı. Geliştirildi günümüze kadar geldi artık anlık ileti oluyor nerede olursanız olun.

Sonrada bilgisayarlar üretildi üzerinde çalışıldı geliştirildi her şeyi daha kolay hale getirmek için her şey yapıldı ve başarılı olundu. Yabancı kökenli Chat yani sohbet çıktı ortaya bir çok insan oraya girip yeni arkadaşlar buldular kimi sevgili kimisi yuvasını oradan tanıştığı insanla kurdu. O zamanlar her şey ayrı güzeldi. Sonrasında yeni şeyler bulundu teknoloji gün geçtikçe daha da gelişti sahada büyüdü artık her gün bir şeyler icat edilir oldu.

Eski sohbetlerin de tadı kalmadı o zamanları eskiler bilir birisi ile kamerada görüntülü konuşacaksın sesin gidecek inanın çok heyecan verici idi sadeliğini hep korudu. Aslında o güzelliği değiştiren de biziz eskiyi özleyen de. Keşke diyoruz bazen ama o keşke ler bizleri o zamana götürmüyor.

Şimdi bakıyoruz da her şey çıkar menfaat üzerine kurulmuş. İnsanlar eskiden her şeyini emanet ederdi şimdi kapısını kimselere açamıyorlar. Bizler eski sohbetleri özledik eski arkadaşlıkları biz o eskiyi özledik o günleri hatırladıkça duygulanıyoruz. Öyle güzel zamanlardı ki sizlerde zamanınızı güzel değerlendirin kıymet verdiğiniz sevdiğiniz ne varsa özenle saklayın hep yaşatın. Hayırlı sohbetler.

sohbet etmek

Mobilsevdam.com


Yorumlar (1 Yorum)

    Herşey eskiden güzeldi.. Eskiden değerli.. Eskiden kıymetliydi.. Keşke eskiye dönebilsek çok isterdim. Sağlık olsun teşekkür ederim eskiyi hatırlatmak da güzel oldu emeğinize sağlık başarılar diliyorum

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Mobil sevdam