AndroIRC kurulumu nasıl yapılır

admin     04-05-21     Genel     , , , , ,      43 Defa Okundu

Merhaba siz değerli IRC dostlarım bugün ki makalemizde mobil mirc AndroIRC kurulumu nasıl yapılır nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsedeceğim. Şimdi öncelikle programı telefonumuza indirdikten sonra açıyoruz.

Sunucu kurulumu ve ayarları

1) sağ üst köşede bulunan üç nokta üst-üste oraya tıklıyoruz açılan sayfada AYARLARI göreceksiniz. Ayarlara tıkladıktan sonra sunucular gelecek onun da üzerine tıklayıp girdiğinizde önünüze gelen bir kaç yabancı sunucu isimleri olacak üzerlerine bir kez bastığınızda DÜZENLE ve SİL çıkacak onları silerek devam edelim.

2) yabancı sunucuları sildikten sonra sağ üst köşede bulunan üç nokta üst-üste ye tıklayalım tıkladıktan sonra YENI SUNUCU yazısını göreceğiz onaya tıklayıp içerisine girelim karşımıza gelen alanları tek tek doldurmaya başlayalım.

A) ISIM yazan yere örnek olarak yazdığım gibi sizlerde sunucunuzun ismini yazınız. Örnek: mobilsevdam.com

B) ADRES yazan yere ise örneği takip ederek yazınız Örnek: irc.mobilsevdam.com

C) PORT yazan yeri boş bırakın altında SIFRE bölümünü göreceksiniz varsa kullandığınız nick in şifresini yazın Örnek: 12345 Yoksa boş bırakabilirsiniz.

D) TAKMA ISIM kısmına ise kullandığınız nick inizi yazın Örnek: Defne Yoksa boş bırakabilirsiniz.

E) ALTERNATIF kısmı ise bizlere sunucudan düştüğünüz de belirlediğiniz ikinci bir nick almanızı sağlayan yerdir. Askıda kalan nick düşene kadar yedek nickte kalabilirsiniz Örnek: yaprak ikinci bir nick yazmazsanız sistem otomatik Androuser veya Androuser2 nick ini alır.

F) IDENT bolumu ise ip adresinizin basında gelecek sizin belirlediğiniz bir kelimeyi gösteren yerdir Örnek: (sessiz@65.545.232.454) böyle görünür boşta bırakabilirsiniz.

G) KARAKTER KUMESI bu bölümde ise yazınızın sohbet kanalında hatasız ve düzgün görünmesini sağlamak adına seçmeniz gereken yerdir mutlaka seçmelisiniz seçmediğiniz taktirde arkadaşlarınız yazdığınız yazıları anlamakta zorluk çekebilir. Bunu bulup işaretlemeniz gerekmektedir ( ISO-8859-9 ) Bu ayarları yaptıktan sonra geri tuşu yardımı ile programın ilk açılıştaki sayfasına kadar gelin yukarda + işaretini göreceksiniz ona tıklayıp sunucunuza bulanabilirsiniz. AndroIRC kurulumu nasıl yapılır makalemizi okuyup yapabilirsiniz Keyifli sohbetler.

androirc kurulumu nasıl yapılır


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
Mobil sevdam